O czym świadczy ból odbytu i świąd podczas oddawania stolca?

Oddaje regularnie stolec raz do dwóch razy dziennie, od jakiegoś czasu pojawił się ból podczas wypróżniania a następnie po kilku dniach pojawiła się krew podczas wycierania odbytu, najpierw jasna ze śluzem następnie raz żywo czerwona, po zastosowaniu maści proktosedon objawy ustąpiły na kilka dni lecz znowu powróciły. Nie dokucza mi świąd odbytu ani bóle(pomijając wypróżnianie) skóra wokół odbytu jest zaczerwieniona. Co mogą oznaczać takie objawy?

Lek. Tomasz Budlewski

Np hemoroidy proszę koniecznie udac się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć