O czym świadczy bolesny rumień po ukąszeniu kleszcza?

Witam. Około 3 tygodnie temu ugryzł mnie kleszcz. Krótko po tym pod kolanem pojawił się czerwony rumień, bezbolesny, swędzący. Myslalam, ze spowodowała go alergia na truskawki. Brałam leki oraz smarowałam rumień maścią. Ustąpił po około 5 dniach. Czy możliwe jest, iż był on spowodowany nie przez alergie tylko poprzez zakażenie boreliozą?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jest możliwe, że wystąpił u Pani rumie wędrujący, który jest objawem boreliozy. Powinna Pani zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu poprawnej oceny zmiany i leczenia.