O czym świadczy powiększenie śledziony widoczne w USG?

Co oznacza sformułowanie w wyniku badania usg jamy brzusznej: Śledziona nieco powiększona 137x55, niejednorodna o ziarnistej echostrukturze, bez zmian ogniskowych. Pozostałe narządy bez zmian, węzły niepowiększone. Pacjentka 45 lat, diagnozowana z powodu powiększonych węzłów szyjnych ( 7 mm) uznanych w badaniu usg za odczynowe.

Lek. Tomasz Budlewski

A jak wyglada morfologia? Być może warto jest wykonać konsultacje lekarza hematologa