O czym świadczy śledziona z rozsianymi zwapnieniami?

Jesten po 50 -tce. Wykonałam dzisiaj badanie USG: Wątroba, pęcherzyk żółciowy, trzustka, PŻW nieposzerzony, nerki, nadnercza, aorta brzuszna i żyła próżna, pęcherz wszystko w normie prawidłowej wielkości bez złogów, natomiast niepokojące jest to że śledziona jest wprawdzie wielkości prawidłowej lecz z rozsianymi zwapnieniami Czy może mi ktoś doradzić i powiedzieć o czym to świadczy ? w jakim kierunku robić nast. badania ? aby dowiedzieć się co się dzieje z moim oragnizmem? Z góry dziękuję Anna

Nie pisze Pani dlaczego wykonywała badanie USG j.brzusznej ,jak Pani się czuje,czy coś Pani dokucza?
Aby podjąć dalsze kroki diagnostyczne,należy zaplanować " drogę".Najlepiej można to zrobić udając się na wizytę do lekarza rodzinnego.Ten po zebraniu dokładnego wywiadu pokieruje Panią dalej,czy to na kolejne badania czy do odpowiedniego specjalisty.
Pozdrawiam Katarzyna Mudel