O czym świadczy twardnienie brzucha oraz skurcze i skrócona szyjka macicy w 29. tygodniu ciąży?

Witam!Jestem w 29 tyg ciąży.przebywam w szpitalu z powodu skurczy i skróconej szyjki 1,5 cm.Biorę leki.Za kilka dni mam mieć założony passat. Ale martwi mnie twardnieje w dole brzucha i z prawej strony,reszta brzucha u góry i na lewo jest miekka.Nie wiem czy to skurcze czy się dziecko wypina? Zapis ktg nic nie wykazuje,ale w tedy brzuch akurat jest miękki.Mam wrażenie że tu w szpitalu już nikt nie reaguje jak im o tym mówię! Proszę o odpowiedź!

Witaminy w ciąży

Lek. Katarzyna Szymczak

Aby ocenić czy to skurcze, ktg powinno być wykonane w danym momencie.
Pozdrawiam