O czym świadczy wydzielina z pochwy w ciąży?

Witam, jestem w 19 tygodniu ciąży. W zeszłym tygodniu miałam wizytę u ginekologa i wszystko było ok. Ostatnio mam wrażenie, że jest mi "bardziej wilgotno"m tzn pojawia się większa ilość wydzieliny, czasem wydaje mi się, że odrobina spływa po nogach. To moja pierwsza ciąża i niestety jestem z tych panikujących. Wydzielina jest raczej bezbarwna, czasem ma lekko zółtawy kolor, nie ma jakiegoś odmiennego zapachu niż dotychczas. Zrobiłam dziś test firmy Loritan na sączenie wód płodowych i wyszedł negatywnie. Czy muszę się obawiać, że to sączą się wody płodowe czy to raczej zwiększona wydzielina w ciąży bądź nietrzymanie moczu? mój ginekolog jest na urlopie, a nie bardzo chciałabym jechać na izbę przyjęć, bo to od razu wiąże się z przyjęciem na oddział, a tego chciałabym uniknąć. Proszę o poradę.

Lek. Michał Lenard

W ciąży ilość śluzu pochwowego może się zwiększać, jest to normalny objaw. Nie ma Pani powodu do niepokoju. Pozdrawiam!