Obawy związane z wolnością u 20-latka

Mam 20 lat, prowadzę "dorosłe" życie. Może to i dziwne, ale..przeklinam wolność. Czasem "marzę" o dyktatorze, który by mi we wszystkim rozkazywał, wtedy on byłby odpowiedzialny za całe wyrządzone przeze mnie zło. Co mi po wolności, skoro mogę się przez wolność doprowadzić do zguby, tragedii i nikt się już wtedy nie będzie mną przejmował? Czym wytłumaczyć moje obawy związane z wolnością?

za malo danych by odpowidziec.odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Same obawy przed wolnością nie są jakieś bardzo dziwne w Pana wieku. To okres wchodzenia w dorosłe życie, brania odpowiedzialności za własne czyny, ostatecznego oderwania się od opieki rodziców. Nic dziwnego, że wolność wydaje się straszna, zwłaszcza dla osób mniej dojrzałych. Niepokoją mnie natomiast Pana fantazje o wyrządzaniu zła - na Pana miejscu skonsultowałabym się z psychoterapeutą lub psychiatrą. Pozdrawiam i życzę powodzenia.