Obecne naciekanie zapalne krypt jelitowych

Witam. Mam 26 lat cierpię na biegunki o niewyjaśnionej etiologii od kilkunastu lat. Mówiono że to zjd; potem nerwica. Wreszcie zrobiono kolonoskopie. Ogladowo ok; ale wycinek histop: colitis chronica. Ogniskowo architektonika blony sluzowej; z obfitym naciekiem zapalnyn limfocytarno plazmocytarnyn z domieszka neutrofilii. Obecne naciekanie zapalne krypt jelitowych. Bardzo się martwię co to. Proszę o odpowiedz; jestem bardzo emocjonalna i oczywiście od otrzymania wyniku żyje w ciągłym stresie.

Opis badania histologicznego sugeruje rozpoznanie wrzodziejącego zapalenia jelita, ale oczywiście należy to zestawic z wynikami pozostałych badan.
Doradzałbym konsultację u doświadczonego gastroenterologa.