Obecne są dyskretne zmiany zwyrodnieniowe głównie na przednio-bocznych krawędziach trzonów w postaci brzeżnych powyciągań ich powierzchni
Witam. Mam niespełna 20 lat. Proszę o interpretacje opisu MR kręgosłupa piersiowego. Badanie MR kręgosłupa piersiowego wykazuje niewielką prawostronną skoliozę. Obecne są dyskretne zmiany zwyrodnieniowe głównie na przednio-bocznych krawędziach trzonów w postaci brzeżnych powyciągań ich powierzchni. Na poziomach Th5/Th6/, Th6/Th7, Th7/Th8 stwierdza się po środkowe wypukliny krążków międzykręgowych, które nieznacznie modelują worek oponowy.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje słabo nasilone zmiany w obrębie kręgosłupa piersiowego. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.