Obfite krwawienie miesiączkowe po urodzeniu dziecka

Witam,mam 25lat urodziłam dziecko,ma już 5 miesięcy i miałam problemy z miesiaczka była za zbyt obfita i duże przerwy ponad miesiąc(między 34 a 37 dni) ,więc ginekolog zalecił mi tabletki antykoncepcyjne Ovulastan.Dostałam miesiaczke 29.09.2013 (w niedzielę)i zazylam pierwsza tabletke wieczorem.Następnego dnia rano obficie krwawilam,a już popoludniu nic,myślałam ze następnego dnia będę nadal krwawic przez noc a tu nic.I niewiem czy mam zażyć tabletke czy nie?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania

Witam serdecznie. Tak, proszę kontynuować przyjmowanie tabletek. Najprawdopodobniej obfite miesiączki były spowodowane wahaniami hormonalnymi.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Przyczyny obfitego krwawienia miesiączkowego

Witam! Proszę o wybaczenie, ale sytuacje zmusza mnie prosić Panią o udzielenie możliwej odpowiedzi na następujące pytanie. Ostatnia miesiączka była 7 sierpnia. 28 sierpnia doszło do współżycia bez zabezpieczenia, 11 września został wykonany test z krwi hcg, który okazał się negatywny. 

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
83 poziom zaufania

Witam! Krwawienie jest najpewniej po prostu miesiączką. Nie wspomniał Pan, jak długie są cykle miesiączkowe kobiety, o której Pan pisze. Jeśli zwykle są krótsze, np. 28-dniowe, to obecne krwawienie ma prawo być obfitsze od zwykłej miesiączki. U każdej miesiączkującej kobiety od czasu do czasu może wystąpić przedłużony cykl, nawet jeśli jest całkiem zdrowa. Dopiero jeśli sytuacja będzie się powtarzała w kolejnych miesiącach, warto pokusić się o diagnostykę endokrynologiczną. Nie pisze Pan również zbyt wiele o wyglądzie torbieli jajnika. Jeśli ma ona jednorodną, hipoechogenną zawartość (tzw. torbiel prosta, najczęściej stwierdzana), to może to być torbiel czynnościowa, która powstała np. na skutek niepęknięcia pęcherzyka jajnikowego, który zwykle pęka podczas owulacji. Taka torbiel zazwyczaj samoistnie wchłania się w ciągu 2-3 miesięcy - trzeba skontrolować to w USG za jakiś czas. Natomiast wykonując badanie stężenia betaHCG, wykluczyli Państwo inną możliwą przyczynę obfitego krwawienia kilka dni po terminie spodziewanej miesiączki, jaką jest bardzo wczesne poronienie. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak powstrzymać obfite krwawienie miesiączkowe?

Witam,mam poważny problem z krwawieniem miesiączkowym,co 1,5 godziny muszę zmienić tampona, w nocy to tampon i podpaska przemakają, 2 miesiące temu miałam stwierdzoną krwotoczną miesiączkę. Co może powstrzymać zbyt obfite krwawienie? Czy picie wapna pomaga? Jak radzić sobie z tym w nocy? Czy są jakieś tabletki bez recepty? Czy krwotoczną miesiączkę się leczy? Czy można przeprowadzić jakiś zabieg, aby krwawienie miesiączkowe nie było takie obfite? Czy krwotoczna miesiączka może być groźna dla zdrowia? Czy może mi coś grozić? Mogę się wykrwawić? Wyglada to naprawdę okropnie. Kiedy zbliża mi się okres to jestem przerażona. Stresuję się na samą myśl o miesiączce. Co powinnam zrobić? Proszę o pomoc
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania

Witam serdecznie. W pierwszej kolejności warto ustalić przyczynę takiego stanu. Podczas konsultacji ginekologicznej rozważane są następujące przyczyny krwotocznych miesiączek: zaburzenia układowe, choroby tarczycy, zaburzenia krzepnięcia krwi, przyczyny miejscowe tj: mięśniaki, polipy śluzówki macicy. Leczenie mogą wspomagać chłodne okłady na podbrzusze oraz zioła: mącznica lekarska – w postaci nalewki lub kapsułek; olejek z wiesiołka, nagietka; napar z tasznika pospolitego, skrzypu polnego, kwiatu pokrzywy, przywrotnika Ważna jest także odpowiednia dieta: bogata w witaminę C (gryka, owoce, orzechy i ziarna); bogata w witaminę A; bogata w żelazo (wątroba, surowe mięso, warzywa, skorupiaki, ryby, suszone morele, pełnoziarnisty chleb i zboża) i magnez (owoce i warzywa)

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty