Obfity okres, wymioty podczas miesiączkowania

Witam mam 18 lat. Gdy miałam 12 lat zaczełam miesiączkować z czasem stało się to dla mnie koszmarem w wieku 14 lat to nie był zwykły ból brzucha podczas miesiączki tylko taki długo trwający nie potrafie tego opisać ból doprowadza mnie do łez byłam u ginekologa robiłam badanie USG i krwi mam zamało Estregonu który przyjmuje w tabletkach. Okres jest obfity trwa około 6dni nieregularny (28-42dni) podczas mdleje wymiotuje. Jestem dziewicą. Prosze o pomoc i porade co robic.

Powinna Pani przedyskutować wszystko ze swoim lekarzem, postarać się ustalić diagnozę, a jeśli nic nie wyjdzie to wdrożyć jakieś empiryczne leczenie w formie antykoncepcji hormonalnej. Należy przy tym pamiętać o możliwości występowania w miednicy endometriozy. Ma spory związek z bolesnym miesiączkowaniem, jednak nie zaburza cykliczności. Do ostatecznego rozpoznania potrzebna jest jednak laparoskopia. Z drugiej strony znaczne odraczanie takiej dignostyki i leczenia może skutkować dalszym rozwojem choroby, a co za tym idzie - nasilenie dolegliwości i późniejsze ograniczenie płodności.