Objaw przemijającej niewydolności krążenia mózgowego
proszę o interpretację TK głowy z kontrastem objaw przemijajacej niwydolności krązenia mózgowego TIA gęstość struktur mózgowia w granicach normy. nie uwidoczniono obszarów nieprawidłowego gromadzenia się kontrastu, układ komorowy prawidłowej szerokości, nieprzemieszczony, symetryczny.lewa tętnica kręgowa hypoplastyczna. zwapnienia w rzucie szyszynki i splotach naczyniówkowych, układ kostny w granicach normy moj wiek 30 lat

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Ogólnie wszytsko jest napisane...
-lewa tętnica kręgowa hypoplastyczna
- zwapnienia w rzucie szyszynki i splotach naczyniówkowych
reszta prawidłowa
TIA to ostre przemijające niedokrwienie mózgu (taki jakby udar którego objawy wycofuja sie w ciągu 24 h)