Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Objawy ADHD u dorosłego mężczyzny

Jak objawia się ADHD u człowieka dorosłego?
MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Magdalena Mroczek
78 poziom zaufania

nadaktywność, impulsywność i deficyt uwagi objawiają się jako wewnętrzny niepokój, niezdolność do odprężenia się lub nadmierna rozmowność.Nadmierna aktywność przybiera najczęściej postać niepokoju ruchowego, niezdolności do spokojnego siedzenia (np. na spotkaniu, w kinie).Impulsywność przejawia się głównie niecierpliwością,impulsywnym wydawaniem pieniędzy i rozpoczynaniem nowych aktywności.Występuje trudności z właściwą organizacją czasu, tendencja do spóźniania się. Inne cechy oraz skłonność do nudzenia się. Mogą wystąpić nagłe wybuchy złości.Osoby z ADHD zazwyczaj często zmieniają pracę i wchodzą w niestabilne związki.

0

Witam,
diagnoza ADHD u pacjentów dorosłych jest procesem trudnym i powinna być stawiana przez wszechstronnego i rzetelnego klinicystę lub psychiatrę. W ocenie należy wziąć pod uwagę różne aspekty z historii pacjenta, ocenić jego obecne funkcjonowanie, stopień upośledzenia funkcjonowania w dorosłym życiu oraz wykluczyć wszelkie inne alternatywy, które mogłyby tłumaczyć zaburzenia koncentracji uwagi, nadruchliwość i impulsywność. Aby można było zdiagnozować ADHD u osoby dorosłej, objawy muszą utrzymywać się od dzieciństwa.
Konieczna jest wizyta u psychiatry celem postawienia diagnozy
Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy