Objawy choroby refluksowej

Witam! Kilka lat temu zdiagnozowano mi chorobę refluksową. jednak nie te dolegliwości mi dokuczją, bo sa dośc lekkie, nie towarzyszy im zgaga, kwaśne odbijania najcześciej przy schalniu lub podczas leżenia. Ok. roku zaś utrzymują się inne dolegliwości: cięzkość po jedzeniu, często nie chce mi się odbić co powoduje nudności, przelewanie się w jelitach i częste gazy. Czy te dolegliwości są ze sobą powiązane, czy to już objawy innej choroby?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Opisane objawy i choroba refluksowa nie muszą być ze sobą powiązane. Polecam zgłosić się do Poradni Gastroenterologicznej celem bardziej szczegółowej diagnostyki.