Objawy hakowe przy chorobach nowotworowych

Witam! Czy napady hakowe (jako napady odczuwania nieprzyjemnego zapachu-konkretnie zgniłych jaj) mogą występować po uderzeniu w głowę? Objaw ten towarzyszy mi od ok. tygodnia (nagle pojawia się w powietrzu,szczególnie przy mocniejszym wciągnięciu powietrza nosem);inne zapachy odczuwam normalnie). Czy przy chorobie nowotworowej pojawiłyby się jeszcze jakieś inne objawy czy mogą występować tylko i wyłącznie właśnie napady hakowe?

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
objawy hakowe to bardzo rzadko występujący problem, najczęściej przy padaczce. Mogą być też objawem nowotworu, jednak raczej daje on wcześniej inne sygnały. Proszę skonsultować się z lekarzem w celu dalszej diagnostyki.

Renata GrzechociĹska

Proponuję udać się do neurologa, który pokieruje ewentualną diagnostyką. Lub do laryngologa.