Jak odróżnić ból głowy napięciowy od bólu nowotworowego?

Dzien dobry.Mam pytanie odnosnie nowotworow łagodnych i złośliwych mózgu.Jak odróżnić ból głowy napięciowy od bólu nowotworowego.Czy na ból nowotworowy tabletki typu paracetamol pomagają?Czy przy nowotworze ból głowy występuje codziennie i jak silny jest?Z góry dziękuje za odpowiedż i pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Bóle głowy występujące w nowotworach mózgu najczęściej charakteryzują się występowanie ich w godzinach porannych i w miarę czasu w ciągu dnia słabną. Często również towarzyszą im nudności oraz wymioty. Z reguły bóle występują w jakimś okresie czasu i przeważnie nie pomagają zwykłe tabletki typu paracetamol. Przy występowaniu takich dolegliwości proszę zgłosić się do swojego lekarza. Nowotwory mózgu występują stosunkowo rzadko i podobne objawy bólowe mogą występować z powodu wielu przyczyn.