Objawy nerwicy hipochondrycznej

Witam czy mogę cierpieć na głęboka nerwice hopochondryczna jeżeli po czytaniu o chorobach dostaje ich objawy? Pozdrawiam

Witam,
Może tak być, ze gdy po czytaniu o chorobach dostaję Pani ich objawów, to cierpi Pani na zaburzenia nerwicowe. Choć z całą pewnością potrzebna była by dokładniejsza diagnoza. Bardzo dobrze, że Pani to zauważyła, warto w takiej sytuacji udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego, omówić swój problem, dokonać dalszej diagnozy. W zaburzeniach tego typu podstawową formą pomocy jest psychoterapia, która pomaga zrozumieć swój problem radzić sobie z nim oraz w ogóle z trudami życia codziennego w tym lękiem i stresem, którego nam na co dzień zwykle nie brakuje.
Pozdrawiam