Objawy nerwicy lękowej a stres

Witam, Mam pytanie: czy objawy nerwice lękowej nasilają się w stresowych sytuacjach? Pytam, bo wielu lekarzy mówi mi, że mam nerwicę. Chcę w to wierzyć, ale co chwilę pojawiają się u mnie wątpliwości. Mój objaw polega m.in. Na tym że zdaję mi się, że się chwieję, jednak nie zauważyłem, żebym się chwiał bardziej gdy się stresuję. A wydaję mi się, że powinienem bardziej, skoro się bardziej denerwuję?. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

W tym przypadku- zalecałabym zaufanie do lekarzy ( szczególnie, jeśli diagnozował się Pan kilkakrotnie i diagnozy się powtarzały) i podjęcie psychoterapii, która pomoże Panu pozbyć się objawów i nauczyć się w bardziej adaptacyjny i satysfakcjonujący sposób radzić sobie z trudnościami, emocjami czy frustracją.

Witam. Nie zawsze musi byc tak, że objawy nerwicowe nasilają się w sytuacjach, które Pan odbiera jako stresujące. Wspominał Pan, że lekarze kilkakrotnie mówili Panu, że może to być nerwica, więc na pewno warto wybrać się do spacjalisty (doświadczonego psychoterapeuty) w celu diagnostyki i ewentualnej propozycji leczenia. Pana młody wiek jest tu dodatkowym atutem, ponieważ im wcześniej Pan by podjął pracę terapeutyczną tym jest większe prawdopodobieństwo wyeliminowania uciążliwego objawu. Pozdrawiam. MDanielewicz