Cenimy Twoją prywatność

Kliknij "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU", aby wyrazić zgodę na korzystanie w Internecie z technologii automatycznego gromadzenia i wykorzystywania danych oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Wirtualną Polskę, Zaufanych Partnerów IAB (872 partnerów) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów (403 partnerów) a także udostępnienie przez nas ww. Zaufanym Partnerom przypisanych Ci identyfikatorów w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej. Możesz również podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody Wirtualna Polska, Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy będą przetwarzać Twoje dane osobowe zbierane w Internecie (m.in. na serwisach partnerów e-commerce), w tym za pośrednictwem formularzy, takie jak: adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń i identyfikatory plików cookies oraz inne przypisane Ci identyfikatory i informacje o Twojej aktywności w Internecie. Dane te będą przetwarzane w celu: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostępu do nich, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru reklam, tworzenia profili związanych z personalizacją reklam, wykorzystania profili do wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profili z myślą o personalizacji treści, wykorzystywania profili w doborze spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, poznawaniu odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł, opracowywania i ulepszania usług, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru treści.


W ramach funkcji i funkcji specjalnych Wirtualna Polska może podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Cele przetwarzania Twoich danych przez Zaufanych Partnerów IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów są następujące:

  1. Przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich
  2. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru reklam
  3. Tworzenie profili w celu spersonalizowanych reklam
  4. Wykorzystanie profili do wyboru spersonalizowanych reklam
  5. Tworzenie profili w celu personalizacji treści
  6. Wykorzystywanie profili w celu doboru spersonalizowanych treści
  7. Pomiar efektywności reklam
  8. Pomiar efektywności treści
  9. Rozumienie odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł
  10. Rozwój i ulepszanie usług
  11. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru treści
  12. Zapewnienie bezpieczeństwa, zapobieganie oszustwom i naprawianie błędów
  13. Dostarczanie i prezentowanie reklam i treści
  14. Zapisanie decyzji dotyczących prywatności oraz informowanie o nich

W ramach funkcji i funkcji specjalnych nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy mogą podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Dla podjęcia powyższych działań nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy również potrzebują Twojej zgody, którą możesz udzielić poprzez kliknięcie w przycisk "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Cele przetwarzania Twoich danych bez konieczności uzyskania Twojej zgody w oparciu o uzasadniony interes Wirtualnej Polski, Zaufanych Partnerów IAB oraz możliwość sprzeciwienia się takiemu przetwarzaniu znajdziesz w ustawieniach zaawansowanych.


Cele, cele specjalne, funkcje i funkcje specjalne przetwarzania szczegółowo opisujemy w ustawieniach zaawansowanych.


Serwisy partnerów e-commerce, z których możemy przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody znajdziesz tutaj.


Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać wywołując ponownie okno z ustawieniami poprzez kliknięcie w link "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu.


Pamiętaj, że udzielając zgody Twoje dane będą mogły być przekazywane do naszych Zaufanych Partnerów z państw trzecich tj. z państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przeniesienia przetwarzania danych, złożenia sprzeciwu, złożenia skargi do organu nadzorczego na zasadach określonych w polityce prywatności.


Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W celu zmiany ustawień prywatności możesz kliknąć w link Ustawienia zaawansowane lub "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu w ramach których będziesz mógł udzielić, odwołać zgodę lub w inny sposób zarządzać swoimi wyborami. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Objawy psychotyczne a depresja

Mam takie pytanie. Przez jakiś czas miałam objawy psychotyczne , wydawało mi się ,że jestem śledzona i stan trochę depresyjny. . Otrzymałam leki antypsychotyczne Klonazepol. i lekarz stwierdził u mnie schizofrenię paranoidalną. Przed tą diagnoza miałam jeszcze stwierdzone zaburzenia lękowo- depresyjne i brałam Asertin. Czy ustanie objawów psychotycznych oznacza, że ten epizod schiozofreniczny minał i bedę mogła wrócić do Asertinu ? Po prostu po nim czułam się lepiej
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie, decyzję o powrocie do leku, który przyjmowała Pani w przeszłości, może podjąć tylko i wyłącznie lekarz prowadzący Pani leczenie. Lekarz zna historię pani choroby i szczegóły dotyczące jej przebiegu, w trakcie kolejnej wizyty będzie mógł ocenić Pani aktualny stan. Warto otwarcie powiedzieć lekarzowi o swoich przemyśleniach i obserwacjach, lekarz powinien wziąć to pod uwagę i dołożyć starań, aby przyjmowanie leków w jak najmniejszym stopniu utrudniało Pani codzienne funkcjonowanie. Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Depresja psychotyczna a urojenia

Czy przy depresji psychotycznej " tworzenie " urojeń mówienie o czymś co nie miało miejsca , co nigdy się nie zdarzyło jest czymś" normalnym" w tych stanach chorobowych ? Dziękuje za odpowiedz , chce jak najwięcej wiedzieć o chorobie -
MĘŻCZYZNA, 48 LAT ponad rok temu

Urojenia przy psychozach są rzeczywiście jednym z ich objawów, ale niekoniecznie jest to to samo, co "mówienie o czymś, co nie miało miejsca". Warto ze specjalistą psychiatrii porozmawiać dokładnie o treściach tych wypowiedzi, żeby ustalić z jakim objawem mamy do czynienia. Urojenia, nie są czymś "normalnym", świadczą o patologicznym procesie, ale ponieważ są częste w niektórych chorobach psychicznych można je traktować jako coś "spodziewanego", czyli normalnego w potocznym tego słowa znaczeniu.

0

Witam
w psychotycznych stanach chorobowych mówienie o czymś co nigdy nie istniało albo nie istnieje, jest czymś typowym.
pozdrawiam
anna suligowska

0

Proszę Pana,
w depresji psychotycznej moga wystepować dwa rodzaje objawów: urojenia i omamy. Urojenia są to zaburzenia myślenia, są to róznego rodzaju fałszywe przekonania. W depresji najczęściej występuja urojenia w których treścią jest wina, kara, grzech. Osoba nimi dotknietą moze być przekonana o swojej winie, o tym, ze na pewno spotka ją kara a otaczajace ją zdarzenia może interpretować w kategoriach odpowiednich do swoich urojeń. Natomiast omamy (halucynacje) sa to zaburzenia spostrzegania, są to spostrzeżenia nieistniejących rzeczy. Omamy zwykle występują łacznie z urojeniami i dotyczą podobnej treści. W takiej sytuacji mogłoby się zdarzać mówienie o czymś co nie miało miejsca. Ale bywa, tez tak, że nawet pewne zdarzenia które miały miejsce, zinterpretowane urojeniowo, mogą dla innych osób być czymś co nie mialo miejsca. Generalnie spostrzeganie różnych sytuacji jest rzeczą dość subiektywną, nawet dwie zdrowe osoby, obserwujące podobna sytuację moga ją róznie zinterpretować, w chorobie oczyście, takie interpretacje będą bardziej jednostronne. To właśnie owa monotematyczność, odporność na zmianę określonego sposobu myślenia (tzw. siła przekonania) świadczy o chorobowym pochodzeniu tych interpretacji. W ujęciu poznawczym urojeń, urojenia są to bardzo mocno utrwalone myśli (tzw. myśli automatyczne). Ogólnie wszyscy mamy myśli automatyczne, mniej lub bardziej dysfunkcjonalne, czyli taką skłonność do pewnego interpretowania zdarzeń. W depresji często mamy do czynienia np. z myślami o swojej niedoskonałaości, wadliwości, winie. Osoba dotknieta depresją może pomyślec, że jak coś jej nie wyszło to dlatego, że jest beznadziejna, zamiast wziąc pod uwagę inne czynniki, np. to, że bylo to bardzo trudne zadanie, bądź, ze miała gorszy dzień. Te myśli mogą "przejść" w urojenia, moga stać się na tyle silne i odporne na zmianę, ze osoba nimi dotknnięta jest skłonna wszystko interpretowac w określony sposob i być bardzo mocno przekonana co do słuszności swojej interpretacji. W psychoterapii poznawczej z urojeniami pracuje się podobnie jak z myślami automatycznymi, czyli stara się je przeformułowac, inaczej zinterpretować. Rzecz jasna w przypadku urojeń praca ta jest dłuższa, ale doniesienia z badań pokazują, ze jest to także możliwe. Nie znam dokładnie sytuacji o ktorej Pan pisze, w depresji psychotycznej konieczna jest farmakoterapia. Można jednak także pomyślec o oddziaływaniach psychoedukacyjnych, które pomagają zrozumieć problem i lepiej sobie z nim radzić.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak leczyć depresję psychotyczną?

witam od 5 lat sie lecze psychiatrycznie i nie wiem nadal co jest ze mna mam depresje psychotyczna ale kiedys w szpitalu postawiono diagnoze osobowosc chwiejna emocjonalnie .raz placze ,raz smieje sie ,jestem nerwowy ,skacze ,spokojny ,brak sensu zycia ,zagubiony,rozkojazony,zamyslony ,co 5 minut co innego ,dodam ze nie jestem agresywny,ale przez to wszystko przychodza mi mysli samobujcze bo nie wiem co juz mam dalej robic ? gdzie sie zglosic o pomoc ? moj psychiatra moze czegos nie zauwaza .
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Witam... niestety trudno mi Panu pomóc przy tak niewielkiej wiedzy jaką mam na Pana temat. Diagnozy depresji psychotycznej i osobowości chwiejnej emocjonalnie wcale się nie wykluczają, a wręcz uzupełniają. Każdy z nas choruje inaczej, a to właśnie z powodu, że jesteśmy różni - mamy inne osobowości. Oczywiście, jeżeli Pan ma wątpliwości warto je sprawdzić idąc do innego specjalisty. Mądrzejsze to i zdrowsze niż żyć w niepokoju. Pozdrawiam ciepło i życzę dobrego samopoczucia.

0

Dzień dobry!

Jeśli dotychczasowe leczenie nie przynosi rezultatów, zawsze warto spróbować konsultacji z innym specjalistą - innym psychiatrą, który być może trafniej ureguluje Pana stan lekami oraz z doświadczonym psychoterapeutą.

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty