Depresja psychotyczna i jej objawy

witam u mojej zony potwierdzono depresje depresja psychotyczną , jednak to co mówiła - mówi nadal o róznych czynach których niby dokonała . wszystko to posiada jednak jakaś logiczną całość Chociaż trudno w biektóre sprawy uwierzyc . Dlatego moje pytania jak się do tego odnosic

To zależy od tego, co to są za wydarzenia i tego, czy faktycznie w życiu konkretnie tej osoby mogły nastąpić. Jednak w przypadku psychoz (także w przebiegu depresji) należy być bardzo ostrożnym, bo w wielu przypadkach są to zaburzenia wynikające z choroby. Czasem są to historie, które miały jakiś realny początek, ale dalej są już wytworem psychozy. Jeśli żona jest w ostrej fazie choroby raczej otoczyć opieką, ale na pytania konsekwentnie odpowiadać prawdę. Jak będzie w lepszej/dobrej formie, warto spróbować porozmawiać bardziej realistycznie, ale delikatnie, bo często osoby, które odzyskują kontrolę nad swoim życiem są przerażone ty, co działo się w trakcie choroby. Na wszelkie jednak "dochodzenie" prawdy warto poczekać do pełnej remisji.

Osoby chorujące na ten rodzaj depresji mogą chcieć uwolnić się od prześladowań i problemów z tym związanych, próbując popełnić samobójstwo, bo wydaje im się, że tylko w ten sposób mogą się całkowicie wyzwolić. Dlatego konieczne jest ścisłe leczenie antydepresyjne i antypsychotyczne, które powinno być w miarę szybkie i energiczne. Najczęściej taki rodzaj depresji wymaga hospitalizacji, gdzie będą podawane odpowiednie leki, a także stosowana może być elektroterapia wstrząsowa, która najczęściej wdrażana jest w przypadku, gdy leczenie farmakologiczne nie przynosi żadnego skutku. Kolejną metodą leczenia tej depresji jest leczenie światłem, a więc zalecane są w takim przypadku spacery w słoneczne dni, czy naświetlania specjalistyczną lampą, która nie jest szkodliwa, gdyż nie emituje ona szkodliwych promieni ultrafioletowych. W tej depresji psychotycznej bardzo ważne jest także wsparcie bliskich osób dla chorującego na nią pacjenta, pod żadnym pozorem nie wolno takiej osoby opuścić, choć czasem takie osoby same próbują odpędzać od siebie bliskie osoby myśląc, że chcą one zrobić im krzywdę. Odpowiednie leczenie i opieka na pewno pozwoli chorym na depresję psychotyczną na w miarę normalne życie.