Objawy senności i chudnięcie

Proszę o interpretację wyników tarczycy Witam, robiłam badania tarczycy TSH 1,81. atpo 14 ( norma do 35 ), Usg wykazało bardzo małą tarczycę ( 6 ml ). Ponadto mam objawy: schudłam ( z 49 do 42 kilo w przeciągu pół roku, przy normalnym trybie życia) -ciągle mi zimno - sucha cera- - nerowowosc -często jestem senna. Czy to może być niedoczynność tarczycy?? Czy wskazana jest wizyta u endokrynologa?? Morfologia i żelazo w normie. Mam 29 lat, i 158 cm wzrostu. Pozdrawiam.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Na podstawie wyników badań niedoczynność tarczycy można wykluczyć. Dodatkowo powinny zostać wykonane oznaczenia fT3 i fT4.
Zdecydowanie wskazana jest konsultacja endokrynologiczna w celu poszukiwania innych niż tarczycowe przyczyn występujących u Pani objawów.