Objawy umiarkowane centralnej przepukliny tarczki międzykręgowej
Witam mam 18 lat . I robione miałam Tomograf komputerowy kręgosłupa odcinka L-S Wyszło , że objawy umiarkowane centralnej przepukliny tarczki międzykręgowej z delikatnym uciskiem na worek oponowy. Na poziomie L4-5 i L3-4 objawy lewostronnej przepukliny tarczek międzykręgowych z niewielkim uciskiem na korzenie rdzeniowe. Nieznaczna lewostronna skolioza. Moje dodatkowe pytanie mogę nadaj jeździć konno ?

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane w wyniku zmiany świadczą o dość zaawansowanej chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa. Jest to dość dziwne biorąc pod uwagę Pani młody wiek. Ponieważ jazda konna obciąża kręgosłup powinna Pani być ostrożna. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.