Obliczanie idealnej masy ciała

Mam 18 lat, ważę 51,60 kg i mam 162 cm wzrostu. Moje wymiary to w biuście 84 cm , talli 68 cm, biodrach 89 cm, udach 53 cm, nad kolanami 38 cm. Uważam, że mam grube nogi i uda. Moja siostra waży 55 kg i ma 166 cm wzrostu czy ja jestem grubsza czy chudsza od niej. Czy mam grube uda i nogi i czy muszę się odchudzać?

Witam serdecznie,

W tym momencie Pani BMI (współczynnik prawidłowej masy ciała powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach) wynosi 19,8, co wskazuje na wagę zdrową(a nawet w dolnych granicach). Nie powinna Pani się odchudzać, ale zmienić na stałe swoje nawyki żywieniowe, tak aby dieta nie kojarzyła się z czymś nieprzyjemnym a stała się Pani zdrowym stylem życia. Jadłospis powinien być pełnowartościowy i dostosowany do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego.
Jeżeli nie jest Pani zadowolona ze swojej sylwetki to proszę zadbać o aktywność fizyczną. Dzięki ćwiczeniom wysmukli i wyrzeźbi Pani swoje ciało.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie
www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska