Idealne wymiary przy 176 cm wzrostu

Witam. Mam 176 cm wzrostu i ważę 60kg. Schudłam już 14kg i moje wymiary to 91-69-88. Czy powinnam nadal się odchudzać? Nie jestem pewna, nadal nie jestem zadowolona z swojej sylwetki. Chciałabym schudnąć do 55 kg, ale innymi dniami mam już dość odchudzania. Proszę o pomoc, nie umiem ocenić swojego ciała.

Witam, Pani BMI wynosi 19,4, czyli jest na dolnej granicy normy. Przy wadze 55kg będzie to już niedowaga grożąca konsekwencjami zdrowotnymi np. zaburzeniem gospodarki hormonalnej. Nie powinna się już Pani odchudzać, a zadbać o to by dieta była dobrze zbilansowana. Utrata 14kg do duży wysiłek dla organizmu. Proponuję zrobić kontrolne badania krwi. Jeśli nie jest Pani zadowolona ze swojego wyglądu, proszę porozmawiać z kimś, kto spojrzy obiektywnie np. lekarzem, dietetykiem lub psychologiem. Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,

W tym momencie Pani BMI (współczynnik prawidłowej masy ciała powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach) wynosi 19,4, co wskazuje na wagę zdrową. Nie powinna Pani się już odchudzać, ale zmienić na stałe swoje nawyki żywieniowe, tak aby dieta nie kojarzyła się z czymś nieprzyjemnym a stała się Pani zdrowym stylem życia. Dodatkowo dołączy Pani aktywność fizyczną a w ten sposób wyrzeźbi Pani i wysmukli swoje ciało. Proszę przejść już na etap stabilizacji wagi. W celu niedopuszczenia do efektu jo-jo proszę powoli i rozsądnie wychodzić z diety zwiększając kaloryczność około 100kcal na tydzień aż dojdzie Pani do zapotrzebowania energetycznego na jakie wskazuje Pani czynna przemiana materii. Waga 55kg do jakiej chciała Pani dążyć to stanowczo za mało!!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk