Obniżenie nastroju, zamyślenie i palenie marihuany

Od jakeigos czasu obserwuje spadek nastroju, ludzie wokol mnie twierdza ze jestem ciagle zamyslony. Mam teraz rpzerwe w pracy i niedlugo wyjezdzam za granice, bardzo chcialbym zeby czas wyjazdu nadszedl jak najszybciej. Zauwazylem tez ze od jakiegos czasu bardzo irytuja mnie tematy poruszane w domu, keidy rodzice zaczynaja obgadywac kogos z rodziny, oburzam sie i zaczynam klotnie albo lekko ironicznie odpowiadam zeby patrzyli na siebiea nie innych. Czy cos ze mna nie tak? Odstawilem marihuane...

Witam serdecznie,
Obniżenie nastroju, zamyślenie, rozdrażnienie może być spowodowane stresem - być może obawiasz się wyjazdu, może łączą się z nim zmiany życiowe, a to powoduje stres.
Rozdrażnienie może być także wynikiem odstawienie marihuany.
Jeśli niepokoi Cię Twoje samopoczucie, to zastanów się nad rozmową z psychologiem - dzięki dokładnemu wywiadowi będzie on w stanie określić przyczyny tego stanu.
Pozdrawiam

Objawy, które Pan opisał mogą być związane z braniem i uzależnieniem, stąd tez złe samopoczucie po odrzuceniu. Myślę, że najkorzystniej było by, aby zgłosił się Pan do poradni leczenia uzależnień od środków psychoaktywnych. One działają na NFZ, a więc za darmo. Podjął Pan właściwa decyzję o odrzuceniu trucizny, zdrowie jest najwazniejsze. Pozdrawiam

Środki psychoaktywne jak sama nazwa wskazuje maja wpływ na funkcjonowanie psychiczne.
Jednak ważniejsze wydaje mi się, że to dlaczego Pan pali, dlaczego nie układa się w relacjach i dlaczego jest Pan drażliwy, apatyczny itp to są raczej objawy niż przyczyny. Warto, żeby Pan przyjrzał się swojemu poczuciu wartości, satysfakcji z życia, wartościom i celom. Zadał sobie pytanie czy jest szczęśliwy?
Może tez warto, żeby skonsultował się Pan w psychologiem i/lub psychiatrą, który będzie mógł po wnikliwym badaniu postawić diagnozę. Szczególnie, jeśli obniżenie nastroju nasili się lub będzie utrzymywać.