Zaburzenia nastroju a palenie marihuany

Mam przerwę w pracy od 5 tygodni, za kilkanascie dni mam wyjechac za granice i bardzo czekam na ten wyjazd ktory znaczaco poprawi moje warunki finansowe. Od okolo tygodnia mzoe dwoch mam bardzo obnizony nastroj, chodze caly czas zamyslony, ironicznie odpowiadam na pytania i latwo sie denerwuje. Tlumacze sobie to wszystko stresem zwiazanym z oczekiwaniem na wyjazd oraz malymi problemami finansowymi. czasem aple tez marihuane ( naturalna, nie zadna chemie, wiem ze to czysta naturalna marihuana)

W poście nie ma sformułowanego pytania.
Nastrój człowieka zależy od wielu czynników. Zmiana środowiska jest dużym stresem.
Środki psychoaktywne także zmieniaja nastrój, dlatego są używane i nadużywane.
Niestety zmiany nastroju często są wtedy niepożądane i coraz trudniej to kontrolować.
Z postu wynika, że nie planuje Pan zaprzestania używania
narkotyku. Jest to więc Pana decyzja i ma Pan do niej prawo...
Należy jednak liczyć się z tym, że problemy ze stanem emocjonalnym mogą postępować w niekorzystnym kierunku.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w nowym miejscu pobytu.
Zmiany są wyzwaniem, są szansą, zwłaszcza dla młodych... JW

Udzieliłam już Panu informacji, jednak w tym liscie pisze Pan, że nadal czasami popala. Nie jest ważne jakiego pochodzenia jest trucizna, naturalnego czy chemicznego. Istotne są skutki, które w jednym jak i w drugim przypadku zagrażają życiu. Nie warto bawic się własnym zyciem, lepiej robić coś pożytecznego

Środki psychoaktywne jak sama nazwa wskazuje maja wpływ na funkcjonowanie psychiczne.
Jednak ważniejsze wydaje mi się, że to dlaczego Pan pali, dlaczego nie układa się w relacjach i dlaczego jest Pan drażliwy, apatyczny itp to są raczej objawy niż przyczyny. Warto, żeby Pan przyjrzał się swojemu poczuciu wartości, satysfakcji z życia, wartościom i celom. Zadał sobie pytanie czy jest szczęśliwy?
Może tez warto, żeby skonsultował się Pan w psychologiem i/lub psychiatrą, który będzie mógł po wnikliwym badaniu postawić diagnozę. Szczególnie, jeśli obniżenie nastroju nasili się lub będzie utrzymywać.