Zmęczenie i brak koncentracji a palenie marihuany

Paliłem marichuane dość sporo. około pół roku lecz nie za często(raz w tygodniu, czasami pare razy w tygodniu). Stan po marichuanie był taki jaki przewidywałem napady śmiechu, relaks, dużo mówiłem, duża wyobraźnia, dużo jadłem bardzo dobrze mi się spało. Po przestaniu działania nie czułem się źle a nawet miałem bardzo dobry nastrój aż do paru ostatnich dni. Po ostatnim zapaleniu 1 dzień czułem się ok a potem zaczeły się dziwne objawy. Zmęczenie, brak koncertacji, wahania nastroju. czy to minie?

Marihuana - jak każdy środek psychoaktywny - prowadzi do efektów uzależnieniowych. W tym wypadku marihuana nie uzależnia fizycznie, ale psychologicznie (oddziałuje na ośrodek nagrody w mózgu- jest przez to przyjemnie, miło, radośnie - stąd buduje się nawyk stosowania marihuany by się rozluźnić i poczuć lepiej). Objawy, o których Pan pisze są wynikiem oddziaływania substancji na mózg. Zaprzestanie stosowania środku powinno pomóc w powrocie do stabilności, jednakże należy pamiętać, iż stosowanie jakiejkolwiek sytuacji psychoaktywnej zawsze pozostawia swój nieodwracalny ślad. Im dłuższe stosowanie narkotyku, tym bardziej nieodwracalne skutki.

Mogą to być pierwsze sygnały uzależnienia (przede wszystkim psychicznego), a także objawy nerwicowe. Jeśli stan się będzie utrzymywał- proszę się skonsultować z psychologiem lub psychiatrą.