Czy zaburzenia nastroju się leczy?

Czy zaburzenia nastroju sie leczy ? Czy nie leczone moga powracać ? Jakie sa objawy zaburzeń nastroju i emocji ?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Poważne i długotrwałe zaburzenia nastroju (depresja, mania, choroba afektywna dwubiegunowe, cyklotymia itp) powinny być diagnozowane i leczone przez specjalistę (lekarza psychiatrę i psychologa). Jeśli trudności są nasilone lub trwają ponad dwa tygodnie- zachęcam do podjęcia konsultacji lekarskiej.

0

Witam,
zaburzenia takie moga mieć rózną etiologę lub być dodatkowym objawem innych schorzeń,więc najczęściej ustępują wraz z leczeniem podstawowej choroby/endokrynologicznej,psychicznej,neurologicznej itp/.Mogą być również uwarunkowane sytuacyjnie ,ale wg.klasyfikacji medycznej także istnieją jako jednostka,np."zaburzenia zachowania i emocji ",które jednak rozpoznaje się w związku z wiekiem dziecięcym.Każde inne określenie jest potoczne,niekoniecznie zdefiniowane pod taką własnie nazwą.Wszystkie one się leczy,zarówno farmakologicznie,jak i metodami psychoterapii stosownymi do problemu pacjenta.
Serdecznie pozdrawiam.

0

Dzień dobry, zaburzenia nastroju mają bardzo różne przyczyny, nasilenie i czas trwania. Odpowiadając na pani pytanie - tak leczy się je. Każdorazowo należy rozpocząć od profesjonalnej diagnozy psychologicznej i ewentualnie psychiatrycznej. Specjaliście zalecają dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak leczy się zaburzenia tożsamości?

Witam. Jestem 31 kobieta z rozpoznaniem zaburzeń osobowości borderline. Leczenie się ogólnie od 10 lat ale 2 lata temu chodziłam na 5 letnia terapię ,, która bardzo mi pomogła postawić mnie że tak powiem w ryzy i zbudować jakieś tam reaktywne poczucie swojej osobowości i normalnie funkcjonować. Niestety dwa lata temu przerwalam ta terapię i od tego czasu zupełnie zatraciłam poczucie swojej tożsamości. Kolejne próby podjęcia terapii ,były , bo czułam że mówię cały czas to samo a coś się we mnie zablokowało i nie jest możliwa zmiana. Nie wiem już co mam robić. Moze ten zanik tożsamości zaszedł tak daleko że nie da się z tym nic zrobić ?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

W Pani wypadku ważne jest dokończenie terapii i do samego końca z tym samym terapeutą/terapeutką, bez względu na "obiektywne" trudności. Zawsze najpierw lepiej jest porozmawiać z terapeutą o chęci zakończenia terapii, niż urywać ją w połowie. Szukać nowego terapeuty/tki i tworzyć relację od początku. W zab. osobowości borderline najbardziej "uszkodzone" są możliwości tworzenia trwałych i satysfakcjonujących relacji z innymi, szczególnie tych bliskich, stąd ważne jest ukończenie terapii u jednej osoby, z którą stworzy się właśnie stabilną więź.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Dzień dobry!

Jeśli są to zaburzenia erekcji o podłożu psychogennym - tak. Choć często lepszym rozwiązaniem byłoby wybranie psychoterapeuty, który jest jednocześnie seksuologiem. Nie jest to jednak niezbędne.
Jeśli jednak zaburzenia erekcji mają także źródło w zdrowiu fizycznym (np. przyczyny naczyniowe, urologiczne, hormonalne) konieczny jest kontakt z lekarzem seksuologiem.

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty