Czy zaburzenia nastroju się leczy?

Czy zaburzenia nastroju sie leczy ? Czy nie leczone moga powracać ? Jakie sa objawy zaburzeń nastroju i emocji ?

Poważne i długotrwałe zaburzenia nastroju (depresja, mania, choroba afektywna dwubiegunowe, cyklotymia itp) powinny być diagnozowane i leczone przez specjalistę (lekarza psychiatrę i psychologa). Jeśli trudności są nasilone lub trwają ponad dwa tygodnie- zachęcam do podjęcia konsultacji lekarskiej.

Witam,
zaburzenia takie moga mieć rózną etiologę lub być dodatkowym objawem innych schorzeń,więc najczęściej ustępują wraz z leczeniem podstawowej choroby/endokrynologicznej,psychicznej,neurologicznej itp/.Mogą być również uwarunkowane sytuacyjnie ,ale wg.klasyfikacji medycznej także istnieją jako jednostka,np."zaburzenia zachowania i emocji ",które jednak rozpoznaje się w związku z wiekiem dziecięcym.Każde inne określenie jest potoczne,niekoniecznie zdefiniowane pod taką własnie nazwą.Wszystkie one się leczy,zarówno farmakologicznie,jak i metodami psychoterapii stosownymi do problemu pacjenta.
Serdecznie pozdrawiam.

Dzień dobry, zaburzenia nastroju mają bardzo różne przyczyny, nasilenie i czas trwania. Odpowiadając na pani pytanie - tak leczy się je. Każdorazowo należy rozpocząć od profesjonalnej diagnozy psychologicznej i ewentualnie psychiatrycznej. Specjaliście zalecają dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.