Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Grzyby halucynogenne - czym różnią się od siebie?

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole
40 poziom zaufania

Palenie marihuany, tak jak zażywanie innych substancji psychoaktywnych zmienia osobowość tym samym powoduje zmianę zachowania w różnych obszarach.
Moim zdaniem powinna Pani nakłonić męża do odstawienia trawki. Możecie się też udać do psychoterapeuty, który podczas małżeńskiej terapii pomoże Wam zrozumieć swoje postępowanie i tym samym poradzenie sobie z problemem.
Pozdrawiam
Agata Dusza

0

pytanie dlaczego Pani wybrala takiego meza, i co w Pani z nim rezonuje? te zagadnienia+co robic, to tematy na psychoterapie.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0

Witam,
Na pierwszym planie jest uzależnienie od marihauny. Proponuję nie tłumaczyć się ze zdrad, które nie dotyczą Pani tylko motywować męża do zaprzestania palenia - może potrzebować leczenia odwykowego. Proszę zastanowić sie czy są osoby w Państwa środowisku ( znajomi, przyjaciele, rodzina) które mogłyby wspierac męża w motywacji do zaprzestania palenia marihuany. Mam tu na myśli omówienie mu wprost że ma problem i że otoczenie chce mu pomóc a nie oceniać go w jakikolwiek sposób. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

0

Zażywanie narkotyków - w tym palenie marihuany- może mieć wpływ na funkcjonowanie poznawcze, nawet do uaktywnienia zaburzeń psychotycznych. W zależności od nasilenie polecałabym konsultacje z lekarzem psychiatrą lub psychologiem.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam
Przede wszystkim ważne jest, aby nakłonić męża do rezygnacji z marihuany. Być może potrzebuje on pomocy specjalistów od uzależnień ( w Ośrodku Leczenia Uzależnień).
Bez narkotyku jego postrzeganie otoczenia i myślenie będą bardziej racjonalne ( w tym dotyczące Waszego związku).
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy