Obojętność podczas seksu a wymuszone stosunki w poprzednim związku

Prawie rok temu zaczęłam współżyć. Od niedawna mam nowego partnera. Podczas seksu nie czuję nic prócz obojętności. Czy może być to spowodowane wymuszanymi stosunkami w poprzednim związku? Jak mogę sobie z tym poradzić i jak porozmawiać o tym z moim aktualnym partnerem?

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej niechciane stosunki w poprzednim zwiążku przekładają się na Pani obecne reakcje w sferze seksualnej. Na pewno otwarta rozmowa z partnerem i poinformowanie go o potrzebie czasu i delikatności bedą pomocne. Przede wszystkim sugeruję jednak kontakt z seksuologiem lub psychoterapeutą bowiem możliwe, że bez pomocy specjalisty możę Pani być trudno osiagnąć zadowolenie z życia seksualnego - zależy to od przyczyn obecnych zaburzeń sfery seksualnej.