Wykorzystywanie seksualne w dzieciństwie a problem z zaangażowniem emocjonalnym w związku

 Moj obecny partner, w wieku ok. 5 lat zostal wykorzystany seksualnie przez swojego 8 letniego kuzyna (drugie dziecko najprawdopodobniej bylo ofiara kogos doroslego i nieswiadomie powtarzalo "zabawe"). Chlopaka ma obecnie 28 lat, jest bardzo czulym partnerem, natomiast sam twierdzi, ze nie potrafi laczyc seksu z uczuciami, bo zostalo mu to przedstawione jako zabawa. nie potrafi angazowac sie emocjonalnie w zwiazek, czy to typowa konsewkwencja takiego zdarzenia?

Dzień dobry!

Tak, osoby, które doświadczyły nadużyć seksualnych w dzieciństwie mogą ponosić tego konsekwencje w życiu dorosłym. Konsekwencje różnego rodzaju, o różnym stopniu nasilenia - między innymi, jak wspomniane przez Panią, rozdzielenie sfery seksualnej od uczuciowej lub od relacji. Z pewnością jednak warto byłoby bliżej i bardziej szczegółowo przyjrzeć się, jaki jest mechanizm obecnych trudności partnera, czy nakładają się też na to inne czynniki, w jaki sposób, jaki radził sobie z przeżytym doświadczeniem, jaki ma do niego stosunek dzisiaj itp.

Pozdrawiam!

Witam,
wykorzystywanie seksualne w dzieciństwie może nieść za sobą szereg konsekwencji. Możliwe też ze zachowanie partnera wynika z czego innego. Konieczna do tego byłaby diagnoza. Partner może udać się do psychoterapeuty ponieważ możliwa jest zamiana.
Pozdrawiam