Problem z osiągnięciem satysfakcji seksualnej

mam 27 lat mężą od 5 lat i córkę nigdy nie odczuwałam przyjemności podkręcam męża żeby szybciej skończył nie odczuwam bólu i jestem nawet bardzo mokra co mnie dziwi bo podniecenia nie odczuwam zaspokajam potrzeby sama oglądając porno im ostrzejsze i bardziej nienormalne tym bardziej mnie podnieca ważnym faktem jest to że w dzieciństwie byłam molestowana przez dwóch facetów jeden zrobił sobie dobrze tylko raz drugi molestował mnie kilka lat to brat mojego ojca niech mu ziemia lekką będzie

Witam serdecznie,
Myślę, że w Pani przypadku zaburzenia podniecania seksualnego oraz nieodczuwanie przyjemności podczas stosunku z mężem wynikają przede wszystkim z faktu, że była Pani ofiarą przemocy seksualnej. Oglądanie pornografii pogłębia ten problem. Moim zdaniem najlepszym dla Pani rozwiązaniem byłoby rozpoczęcie psychoterapii.
Pozdrawiam

Wygląda na to, że Pani sama widzi związek między opisywanym molestowaniem w dzieciństwie a brakiem satysfakcji w relacjach z mężem i zaspokojeniem osiąganym podczas oglądania pornografii. Kluczowe jest pytanie - jaki to związek? - w jaki sposób te zachowania łączą się z przeszłymi wydarzeniami.
U dzieci, które doświadczyły nadużycia ze strony dorosłych często pojawia się mechanizm obronny nazywany dysocjacją. W uproszczeniu polega to na pewnego rodzaju ,,odcinaniu się'' od własnych doświadczeń, przeżyć, ,,byciu gdzie indziej'' kiedy dzieje się coś przed czym nie można się inaczej obronić. Mechanizm ten może przynosić krótkotrwałą ulgę, jednak ma też swoje konsekwencje – może utrwalać się i automatycznie pojawiać w reakcji na różnego rodzaju wydarzenia w przyszłości, niekoniecznie wprost związane z traumą. Być może opisywane przez Panią odczucia w kontaktach z mężem mają taką przyczynę. Może też być tak, że mają one zupełnie inne powody, leżące np.w Waszych relacjach.
Myślę, że ze względu na czas trwania opisywanych trudności i ich wagę, warto byłoby rozważyć konsultację u specjalisty, najlepiej u psychoterapeuty (ewentualnie u seksuologa lub psychologa). Mogłaby Pani rozważyć udział w psychoterapii psychoanalitycznej lub psychodynamicznej, które uwzględniają wpływ wczesnych doświadczeń na obecną sytuację życiową i oferują wystarczająco dużo czasu na zajmowanie się tak ważnymi i intymnymi sprawami jak życie seksualne i relacje małżeńskie.