Obracanie obrazu a nerwica

Mam problem, wielu osobom może wydawać się śmieszny, mam go od dzieciństwa.Ciężko mi to dokłanie opisać, ale miewam coś takiego,że obracają mi się strony wszystko stoi w tym samym miejscu, ale ja to widze jakby inaczej,czy to są objawy jakiejś nerwicy? Zaznaczam,że nie jest to jakieś męczące dla mnie, ale bardzo ciekawi mnie co to może być...

Witam,
Szczerze mówiąc, trudno mi określić, czy Pani przypadłość jest związana z zakresem psychologii, czy też psychosomatyki. Z całą pewnością warto udać się do okulisty i opisać powyższy problem z polem widzenia, bo być może jest on natury czysto medycznej.
Warto się zastanowić w jakich konkretnie sytuacjach, porach dnia, miejscach, czy po jakich czynnościach się to pojawia (wysiłek, posiłek, wyjazd, kontakt z ciepłem/zimnem, wodą....). Czy jest wogóle związane z napięciem emocjonalnym, stresem w określonym czasie, czy też może występuje w jakimś odstępie czasu od tego? O wszystkich spostrzeżeniach warto podzielić się z lekarzem okulistą, mogą mieć wpływ na postawienie diagnozy i ewentualne leczenie.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Raczej nie wygląda to na nerwicę. Polecam zgłosić się na badania neurologiczne, gdyż przyczyna może leżeć w jakichś zaburzeniach ośrodkowego układu nerwowego. Być może konsultacja z psychiatrą, bądź psychologiem pozwoli również wskazać możliwe przyczyny takiej sytuacji. Niestety bez osobistego spotkania ze specjalistą nie da się powiedzieć czym może być opisana przez Panią sytuacja. Polecam zatem zgłosić się najpierw do neurologa, a w drugiej kolejności (jeżeli neurolog również da takie wskazanie) do psychiatry lub psychologa. Pozdrawiam.