Obręcz na źrenicy

Witam. Mam problem z oczami. Jestem w podeszłym wieku, więc mam już słaby wzrok, ale ostatnio jest coraz gorzej. Na źrenicy pojawiła mi się jasna obręcz, która systematycznie się powiększa. Obraz, który widzę jest zmętniony, bardzo niewyraźny. Cóż to takiego?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Z opisu wynika, że jest to zaćma. Leczy się ją chirurgicznie, implantując sztuczną soczewkę, albo usuwa zmętnienie poprzez ultradźwięki. Jest to groźna choroba, powodująca nawet ślepotę, więc zalecam natychmiastowe udanie się do specjalisty.