Obrzęk organizmu

Mam 50 lat, piję okazjonalnie 3 razy do roku. Kiedyś paliłam i nigdy nic nie zażywałam, od 2 miesięcy mam obrzęk organizmu, od 1 miesiąca jestem pod opieką lekarzy z kliniki w Norymberdze, która nie umie i nie może mi postawić diagnozy. Co dzień mam ściąganą wodę z płuc, spod serca, z nerek, ta woda co dnia nachodzi, jestem opuchnięta, nogi mam jak bańki, brzuch jak balon. Przeszłam wszystkie badania, 14.01.2013 będę miała wycinek z płuc. Ja mam dla kogo żyć, ja bardzo chcę znać prawdę.

Witam! Biorąc pod uwagę opis problemu można wnioskować, że przyczyną hospitalizacji jest obrzęk uogólniony. W tej sytuacji dochodzi do obrzęku zarówno przestrzeni zewnątrznaczyniowej np. obrzęki kończyn dolnych jak i pojawiania się płynu w naturalnych jamach ciała np. jamie opłucnowej, worku osierdziowym czy jamie otrzewnej. Obrzęki uogólnione są zazwyczaj wynikiem niedoboru albumin i występują głównie w chorobach nerek i wątroby. Jednakże mogą występować także w wieku innych chorobach np. chorobach nowotworowych, tkanki łącznej (układowych) czy zakaźnych. Niestety omawianie wszystkich przyczyn przekracza ramy tego portalu. Zapewne przeszła Pani szczegółową diagnostykę podczas hospitalizacji, w związku z tym proponuję porozmawiać o najbardziej prawdopodobnej przyczynie z lekarzem prowadzącym, który zna dokładnie Pani przypadek i obraz kliniczny. Należy wiedzieć, że niestety czasami pomimo pełnej diagnostyki nie udaje się wykryć przyczyny problemu i pozostaje jedynie leczenie objawowe. W tej chwili nie można powiedzieć nic więcej. Pozdrawiam serdecznie!