Obrzęk twarzy z wyczuwalną torbielą podskórną

Witam;moja podopieczna po dwóch ustaniach krążenia,leżąca od 2l;od 36h ma obrzękniętą twarz,zaczerwienioną z wyczuwalnym torbielem pod skórą;zaczerwienienie obejmuje policzli aż do nasady włosów,obrzęk ma powierzchnię ok 7X2 cm-wzdłóż,skóra jest ciepła-raczej normalnie,obrzęk obejmuje też brwi bez zaczerwienienia,kiedy leży na boku obrzęki po prostu obwisają:) jest osobą bezkontaktową i dlatego nie wiem czy Ją coś boli;karmiona jest przez sondę dożółądkową specjalistyczną mieszanką Multi Fibra:)

Witam!
Proponuję kontakt z przychodnia POZ w której leczy się podopieczna - wskazane byłoby zamówienie wizyty domowej, tak żeby lekarz ocenił tą zmianę. Proszę spróbować załatwić sprawę w ten sposób, tym bardziej żeby uniknąć ewentualnej odpowiedzialności karnej w wyniku nie zgłoszenia problemu zdrowotnego osoby znajdującej się pod Pani opieką (czasem rodziny skarżą opiekunów). Proponuję również powiadomić bliskich podopiecznej (jeśli ją posiada) o zaistniałym problemie.

Jeśli to sprawa świeża to należy wezwać lekarza. Przyczyny mogą być różne. Może to być kamień w śliniance lub też inna przyczyna. Powinien zobaczyć to lekarz.