Obrzęki na stopach po zachorowaniu na różę

Mam 41 lat,występują u mnie .duże obrzęki na stopach ,które utrzymują się już kilka lat ,lekarze twierdzą że są to obrzęki limfatyczne i nie da się ich wyleczyć.Obrzęk zaczął występować po zachorowaniu na RÓŻE ,najpierw wyst. na lewej nodze a póżniej na obydwóch ,wyst .nawet po nocy.Proszę o pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane obrzęki, jeśli pojawiły się po róży, rzeczywiście najpewniej mają pochodzenie limfatyczne. Sugeruję konsultację ze specjalistą chirurgiem naczyniowym, który oceni obrzęki oraz pokieruje dalszym postępowaniem.