Obwisła skóra na brzuchu i rękach po odchudzaniu - co z nią zrobić?

Witam, mam 15 lat i jestem dziewczyną. Schudłam 18 kg w 11 miesięcy, tłuszcz na nogach ładnie zniknął, nie ma śladu po jakiejkolwiek otyłości, ale za to na rękach i brzuchu została mi obwisła skóra, której nie mogę się pozbyć. Robię brzuszki, ale ta "oponka" ze skóry nie znika, a tylko robią się mięśnie na górze brzucha. Pod pępkiem wciąż jest tyle samo skóry, która wygląda jak tłuszcz. Z rękami jest podobnie - mimo ćwiczeń kilogramowymi hantlami, wciąż jest obwisła i wygląda okropnie. Co zrobić, aby się tego pozbyć? Proszę o pomoc!

Witaj!

Spadek wagi o 18 kg spowodował, że skóra, która opinała Twoje ciało straciła napięcie i sprężystość. Być może był to za krótki okres, aby mogła ona przystosować się do zmian.

Jesteś jeszcze bardzo młoda, Twoja skóra ma mnóstwo kolagenu, który spowoduje jej powrót do normy. Potrzebujesz dużo płynów, aby nawodnić tkanki skóry, co pomoże im odzyskać elastyczność. Powinnaś też ćwiczyć. Polecałabym taniec lub pływanie. Twoje ciało stanie się jędrne, a skóra będzie napięta. Jednak aby tak się stało, trzeba czasu. Nie da się tego przyspieszyć.

Pozdrawiam.