Od kiedy powinnam zacząć przyjmować pigułki?

Witam. Brałam tabletki antykoncepcyjne od ok. 4 lat. Przestałam ok. miesiąc temu. Chciałabym ponownie zacząć stosować ten środek antykoncencyjny. Od odstawienia środków przez cały czas mam plamienia i nie mogę sprecyzować 1 dnia miesiączki, aby ponownie rozpocząć nowe opakowanie. Stąd moje pytanie - w jaki dzień powinnam zacząć zażywanie środków? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli po ustąpieniu krwawienia z odstawienia tabletek (5-7 dni po odstawieniu tabletek) nadal zauważa Pani u siebie plamienia, to chyba najlepiej by było, gdyby przed powrotem do antykoncepcji hormonalnej wyjaśniła Pani ich przyczynę. Proszę udać się do ginekologa. W razie potrzeby zleci badania i ewentualnie wskaże Pani dzień, w którym może Pani wrócić do tabletek antykoncepcyjnych.

Pozdrawiam!