Od kogo mogę dostać skierowanie na tomografię komputerową?

Mam 30 lat, na nerwice (zaburzenia lękowe uogólnione, wpisano w karcie) leczę się  od około 2 lat. Biorę na noc tylko 10mg d***. Głównymi objawami były zawroty głowy, tak silne ze bałam się  z łóżka wstać, bezsenność, utrata wagi. Po 1.5 roku przytyłam, chodzę do psychologa, robiłam badanie błędnika, słuchu, neurologiczne i wszystko ok. Natomiast na tomografie głowy nikt nie chce mi wypisać skierowanie, psychiatra mówi, że może tylko jak podejrzewa raka mózgu, neurolog twierdzi co pani może mieć w głowie????? ani rtg kręgów tez nie miałam wymówka lekarzy jak wyżej opisałam... Skąd ja mogę mieć pewność ze to nerwica, skoro 2 lata się leczę i nic? Wystarczy jak teraz np. łapie mnie grypa i od nowa źle się  czuje, nogi miękkie, wszystko juz się  trzęsie. Czy lekarz neurolog z prywatnego gabinetu wypisz mi takie skierowania dla mojego spokoju? bo moja neurolog wypisuje tylko leki na zawroty których i tak nie kupuje...co robić? Ewa

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Badania w pracowni tomografii komputerowej wykonywane są na podstawie skierowania lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, który posiada co najmniej pierwszy stopień specjalizacji. Jeżeli potrzeba wykonania takiego badania zaistnieje u pacjenta konsultowanego lub leczonego na oddziale pomocy doraźnej i/lub izbie przyjęć, skierowanie wystawia lekarz prowadzący (konsultujący).

Ponadto proszę pamiętać, że może Pani wykonać badanie tomograficzne prywatnie. Nie wymaga to posiadania skierowania, niestety wiąże się jednak z kosztami, które musiałaby Pani pokryć sama.
Proszę jednak pamiętać, że badanie to wiąże się z narażeniem na promieniowanie rentgenowskie i wykonuje się je jedynie w uzasadnionych medycznie przypadkach.