Od paru lat choruje na stożek rogówki?

Witam Od paru lat choruje na stożek rogówki. Stożek mam w prawym oku , stopień III a w lewym jeszcze bardzo mały nie podlegający korekcie. Od pewnego czasu zauważyłem , że jak wchodzę do wielkopowierzchniowym sklepów gdzie oświetlenie jest strasznie jasne to od razu robi mi się nie dobrze, serce zaczyna mi strasznie szybko bić, dodatkowo strasznie mnie mdli i dochodzą zaburzenia lękowe. Czy to może być spowodowane właśnie stożkiem ? EKG miałem robione już 2 razy, pierwszy raz w listopadzie a drugi w grudniu i wszystko jest w normie. Badanie krwi robione tez w listopadzie również nie wykazało nic groźnego, wyniki były w normie. Od pewnego czasu również miewam lekkie stany depresyjne z powodu śmierci bliskiej mi osoby ale nie wiem czy to wpływ na takie objawy jak opisałem powyżej. Aleksander 26lat.

Jest prawdopodobne, że objawy mają podłoże emocjonalne (nerwicowe), szczególnie jeśli diagnostyka wykluczyła inne, somatyczne źródła zaburzeń. Dlatego zachęcam do zgłoszenia się do lekarza psychiatry, który zdiagnozuje, skieruje na psychoterapię, a w razie potrzeby także zleci farmakoterapię.