Odchody poporodowe w 8 tygodni po porodzie - to możliwe?

Mam 31 lat. Jestem 8 tygodni po porodzie i ciągle krwawię. 3 dni temu krwawienie zwiększyło się i pojawiły się silne bóle brzucha. Przekonana byłam, że to pierwsza miesiączka, lecz w krwi zauważyłam dziwne odchody, jakby kawałek mięsa, tylko twardy w dotyku.
Obawiam się, że mogą to być kawałki łożyska, choć jestem pewna, że w szpitalu zostało dokładnie sprawdzone i wszystko było w porządku.
Monika

Dzień dobry!
Odchody poporodowe powinny były ustać max do 6 tygodni po porodzie. Czasami nawet przy dokładnym oglądaniu można przeoczyć malutki fragment lub takie przedłużone krwawienia daje doczesna. Trzeba sprawdzić w USG czy widać resztki po porodzie. Najprawdopodobniej będzie niezbędny zabieg.

Z poważaniem