Odchudzanie a kamienie woreczka żółciowego

Mam 15 lat. Przy wzroście 164 cm ważę 75 kg! Odkąd pamiętam zawsze byłam "pulchna", ale od 3 lat jest coraz gorzej! Najgorsze jest to, że żadna dieta nie wchodzi w grę, ponieważ mam kamienice woreczka żółciowego i dostałam już od lekarza wskazówki do to mojego żywienia. Jestem zdesperowana i mogę wykonywać każde ćwiczenia, tylko proszę mi powiedzieć jakie. Pomocy! Ja nie chcę już dłużej być otyła! Chcę dobrze wyglądać i dobrze się czuć.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Z podanych danych rzeczywiście wynika, że Twoja masa ciała jest zbyt wysoka w stosunku do wzrostu i wieku. Ponieważ jesteś jednak w trakcie okresu dojrzewania zdecydowanie powinnaś pomyśleć o racjonalnej utracie masy ciała - najlepiej pod okiem lekarza lub dietetyka. Pamiętaj także, że kamica pęcherzyka żółciowego nie jest przeciwwskazaniem, a wręcz jest wskazaniem do wdrożenia zdrowych zasad odżywania. A propos ćwiczeń to ponieważ jest ładna pogoda możesz jeździć na rowerze, biegać, jeździć na rolkach czy też dużo spacerować. Szczegółowe informacje na temat ćwiczeń na poszczególne partie ciała znajdziesz na naszej stronie Ćwiczenia.