Odchudzanie a zanik okresu

Mam 14 lat wazę 43kg mam wzrost 153cm. Jak przytyć bo ja mam zmianę materii i nie mogę przytyć co mi pomoże przytyć i podrosnąć ?? Ostatnio na badaniach się wykryło, że mam zapalenie moczu i przez to zatrzymała mi się mam okres co mam zrobić, żeby miała znowu okres ??
14 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych zarówno Twój wzrost jak i waga oscylują około 5 centyla. Oznacza to, że rzeczywiście jesteś statystycznie szczuplejsza ale i niższa od innych dziewczynek w Twoim wieku. Ponieważ jednak waga i wzrost są do siebie proporcjonalne, nie powinnaś się niepokoić. Nie ma też zatem potrzeby byś nadmiernie zwiększała swoją masę ciała.

Jeżeli zaś chodzi o zapalenie pęcherza o którym piszesz to leczy się je w zależności od stopnia nasilenia - albo delikatnymi lekami ziołowymi albo antybiotykami. O tym jednak powinien zdecydować lekarz.