Odchudzanie po porodzie przy urazie kręgosłupa

Mam 24 lata, 172 cm wzrostu i 77 kg wagi. Ponad pół roku temu urodziłam dziecko, przed ciążą ważyłam 65 kg i bardzo bym chciała wrócić do tamtej wagi. Nie karmię już piersią więc ewentualna dieta nie wpłynie na dziecko. Dodam jeszcze, że po porodzie mój kręgosłup uległ kontuzji (rwa kulszowa, dyskopatia jądra miażdżystego), stan ten już uległ poprawie ale kręgosłup dalej boli. Chciałabym zastosować jakąś dietę i lekkie ćwiczenia aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Proszę o pomoc. z poważaniem T

Witam,

W związku z tym że jestem fizjoterapeutom i dietetykiem mogę udzielić Pani kompleksowej odpowiedzi. Aby pogodzić obie kwestie potrzebne jest więcej informacji - m.in. dotyczących tego jak się Pani odżywia na chwilę obecną, ile przybrała Pani na masie ciała na chwilę przed porodem, a także czy istnieją dodatkowe schodzenia. Natomiast pod względem dyskopatii wymaga to badania i przeprowadzenia testów funkcjonalnych, aby móc zalecić odpowiednią aktywność fizyczną. Nie napisała Pani jakie były objawy ze strony dyskopatii, ani jaka była Pani aktywność przed ciążą. Zapraszam do gabinetu na konsultację wówczas będzie można odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Proszę zastosować dietę niskokaloryczną z książki PZWL " Diety niskoenergetyczne" Pani Wieczorek- Chełmińskiej. Pozdrawiam