Odchudzanie po operacji kręgosłupa

Witam Mam 54 lata i 160 cm i warze 98 kg mam problem z rzuceniem nadmiernej ilości kilogramów jestem po operacji kręgosłupa w moim przypadku wysiłek jest wykluczowy chciała bym poznać kilka sposobów aby odciążyć kręgosłup i schudnąć próbowałam różnych sposobów na zrzucenie wagi m.in tabletki i diety lecz to nir pomagało nie jestem również żadnym obżartuchem .. proszę o rade ..,

Witam, po operacji kręgosłupa z pewnością należy uważać, aby nie wykonywać ćwiczeń nadmiernie obciążających tę część ciała – tutaj należy zwrócić się o poradę do fizjoterapeuty. Jeśli chodzi o dietę będzie ona pomocna, nie tylko w zrzuceniu zbędnych kilogramów, co pozwoli uniknąć komplikacji zdrowotnych, ale także w poprawie samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia. Warto udać się na wizytę do dietetyka, który po przeanalizowaniu Pani sposobu żywienia będzie mógł wskazać błędy i ustalić krok po kroku co należy zmienić i zrobić, aby uzyskać pożądaną sylwetkę. Jednak już dziś polecam zastosowanie się do zasad prawidłowego odżywiania, o których poczyta Pani więcej tutaj http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pozdrawiam.