Nadwaga, chora tarczyca i przepuklina na kręgosłupie szyjnym a kwalifikacja do zabiegu zmniejszenia żołądka

Witam mam 19 lat i 159 cm wzrostu i warze 95 kg i moje bmi wynosi 37,6. Od zawszę miałam problem i nadwagą ale od kont ma tarczyce jest tragedia ciągle przybywam na wadzę fakt że mam przepuklinę na kręgosłupie szyjnym nie pomaga bo nie mogę niektórych ćwiczeń robić, a im więcej przybywa mi na wadze to i szyja mnie boli. Co będzie dla mnie najlepsze i czy kwalifikuję się do zabiegu zmniejszenia żołądka. Co mam robić i do koga się udać.

W sprawie operacji musi się Pani skonsultować u lekarza chirurga. Proszę jednak pamiętać o tym, że operacje bariatryczne to zawsze ostateczność i lekarstwo tak naprawdę na otyłość u osób u których wynika ona z nadmiernej konsumpcji. U Pani jeżeli występują zaburzenia metaboliczne takie drastyczne postępowanie może nie przynieść pożądanego efektu. Powinna Pani w pierwszej kolejności udać się do dietetyka i spróbować zastosować odpowiednią dietę dostosowaną do Pani problemów metabolicznych. Na początku powinny zostać przeanalizowane Pani nawyki żywieniowe, żeby sprawdzić czy problem rzeczywiście leży w chorobie tarczycy (wtedy kolejnym etapem jest udanie się do endokrynologa, który powinien tak dostosować leczenie hormonalne, żeby tarczyca nie wpływała na masę ciała znacząco) czy może przyczyną Pani problemów jest nieprawidłowa dieta (źle dobrana jakościowo i ilościowo). Biorąc pod uwagę Pani problemy z przepukliną i konieczność zrzucenia nadmiernej masy celem odciążenia kręgosłupa dietetyk w porozumieniu może się zdecydować na przepisanie specjalnej terapii mającej doprowadzić do szybkiej utraty masy w krótkim okresie czasu. Postępowanie takie będzie polegało na podawaniu preparatów posiłkozastępczych (VLCD) często ze wspomaganiem za pomocą odpowiednich leków. Taka dieta musi być jednak prowadzona pod ścisłą kontrolą specjalisty, gdyż może być niebezpieczna dla zdrowia. Życzę powodzenia i skutecznej utraty masy.