Odchudzanie w wieku 57 lat

Witam . Mam 57 lat i BARDZO chcialabym schudnac . Waze 70 kg przy wzroscie 169 cm. Denerwuja mnie faldki na brzuchu. Prowadze aktywny tryb zycia, ale chyba cos robie nieprawidlowo. Prosze o porade. Pozdrawiam Maria.

Witam,
odchudzanie, a raczej zmiana nawyków żywieniowych, jest korzysta w każdym wieku. Jeżeli chce Pani zgubić kilka kilogramów proszę wprowadzić 5 posiłków w ciagu dnia w odstępach co 3-3,5h. Posiłki powinny być równomiernie rozłożone pod wzgędem białka i węglowodanów. Owoce powinna Pani jeśc do godz. 16, a także pić min. 1,5 l płynów w ciągu dnia. Oczywiście zrezygnować ze słodyczy i nadal być aktywna fizycznie.
Pozdrawiam
Justyna Antoszczyszyn

Witam serdecznie,

W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat aby skierować konkretne porady. Nic Pani nie napisała na temat obecnego żywienia więc ciężko stwierdzić co robi Pani nieprawidłowo. Chciałabym przeanalizować Pani jadłospis i wskazać ewentualne błędy. W tym celu mogłaby Pani opisać mi swój przykładowy dzień - co Pani jada na dane posiłki, ile jest posiłków w ciągu dnia, o jakich porach spożywa Pani posiłki itp. Bardzo ważna jest regularność jedzenia i odpowiedni wybór produktów. Powinno być 5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h, bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Nie można pomijać żadnego z posiłków, nie zamieniać kilku posiłków na jeden z wielu składników.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Dziennie dopuszcza się spożycie 2 łyżek oliwy z oliwek w potrawach. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana analizą Pani obecnej diety podaje kontakt:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Zachęcam do wizyty w gabinecie dietetycznym.Tam na podstawie wywiadu żywieniowego i zdrowotnego oraz analizy składu ciała dietetyk przygotuje indywidualną dietę, która pomoże zdrowo i trwale się odchudzić. Niestety nie napisala Pani o swoich zwyczajach żywieniowych z racji tego, nie można ocenić co robi Pani nieprawidłowo.pozdrawiam

Witam. w każdym wieku można schudnąć, jeśli jest Pani aktywna to rzeczywiście coś źle Pani robi, warto przez kilka dni prowadzić dzienniczek żywieniowy, w którym zapisuje Pani co jadła, w jakiej ilości( wzór znajdzie Pani na mojej stronie internetowej dietetykwkrakowie.pl zakładka Pierwsza Wizyta) i z nim udać się na konsultację, dietetyk wskaże zmiany, które warto wprowadzić.