Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odcinek szyjny kręgosłupa - z czego bierze się rwący ból?

Witam. Jestem 31 letnią mamą. Mam częste bóle kręgosłupa w odcinku szyjnym, z bardzo silnym rwącym bólem pod łopatką. Opis badania: zniesiona lordoza szyjna. Na poziomie C5-C6 duże zwężenie przestrzeni międzykręgowej z towarzyszącym blokiem czynnościowym. Słabo zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe sąsiadujących krawędzi trzonów. Poza tym kręgosłup szyjny w badaniu rtg bez zmian. Bardzo proszę o interpretację. Serdecznie pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Zniesienie lordozy szyjnej oznacza brak fizjologicznego wygięcia do przodu szyjnego odcinka kręgosłupa - stan taki predysponuje do rozwoju zmian zwyrodnieniowych. Zwężenie przestrzeni międzykręgowej (w której znajdują się krążek międzykręgowy, zwany potocznie "dyskiem") sugerować może zmiany zwyrodnieniowe krążka, a co za tym idzie - ucisk znajdujących się w okolicy nerwów. Ucisk na nerwy może być przyczyną opisywanych przez Panią dolegliwości bólowych.
Najlepiej, aby wybrała się Pani do ortopedy bądź neurologa, który oceni wynik rtg w połączeniu z danymi z bezpośredniego badania i zaleci odpowiednie postępowanie (najprawdopodobniej jedną z metod rehabilitacji).

Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy