Odejście czopa śluzowego

Witam serdecznie! Jestem w 40 tygodniu ciąży, i od wczoraj czuję się jakoś dziwnie. Mianowicie od wczoraj od godziny 18:15 moja córcia była bardzo ruchliwa, trwało to jakieś 2 2,5 godziny w trakcie tego czułam straszne parcie na dole brzucha, tak jakby na macice. Dzisiaj rano obudziłam się o godzinie 6 rano, bo poczułam jak mi coś wyleciało, poszłam do łazienki i zauważyłam mokrą wkładkę z takim leciutkim białym śluzem, i mam takie sączenie cały czas. Chciałabym zapytać, co to jest? Czy to jest sączenie wód płodowych?

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Tak jak najbardziej może to być sączenie wód płodowych, a to "coś" to po prostu odejście czopa śluzowego. Myślę, że powinna Pani udać się w takiej sytuacji do szpitala. Pozdrawiam!